Novinka

Hrách setý “nazeleno”

  • 1 z 3

Dárkové balení hrášku setého odrůdy Gambit v jutovém uzavíratelném pytlíku s designovou etiketou Vyroste a návodem k pěstování uvnitř.

Balení obsahuje 500g žlutosemenného hrášku


  • Skladem
99 Kč
Kategorie: Semínka
 

Pokud chcete dodat svým záhonům novou energii, zelené hnojení pomocí zapravení rostlinných částí hrášku setého je ideální volbou.

 

Praktickou stránku hrášku "nazeleno" navíc umocní balení ve stylovém pytli z pravé juty s etiketou, opatřenou originální akvarelovou kresbou od Vyroste a návodem pro snadné pěstování uvnitř pytlíku.

 

Obsah balení:

500g žlutosemenného hrachu polního (Pisum sativum) odrůdy Gambit exp. 12/24, certifikované, vysoce kvalitní, nemořené osivo

Jutový pytel opakovaně použitelný s posuvným uzavíráním provázkem

Etiketa s hráškem

Návod na pěstování

 

Jak na zelené hnojení?

Zelené hnojení je vlastně obohacení půdy o zapravenou rostlinnou složku, která se rozloží na bohatý koktejl dusíku a dalších živin.

Zelené hnojení obohacuje půdu o humus, zlepšuje její strukturu a kyprost. Hustý pokryv rostlin pro zelené hnojení při pěstování navíc brání růstu plevelů a chrání půdu před vysušováním, erozí větrem a před vymýváním živin deštěm.

 

Hrášek můžeme vysévat v období zhruba od konce března do října trošku hlouběji, cca 2-4 cm pod povrch půdy. Vzešlé rostliny můžeme sklízet před vykvetením nebo i po vykvetení.

Hrách setý odrůdy Gambit je možno kromě zeleného hnojení využít také na polní pěstování za účelem sklizní lusků pro kuchyňské využití (přímá spotřeba, zavaření, mražení). U této odrůdy máme vyzkoušeno také sklízení velmi mladých výhonků s úponky pro fresh kuchyňské využití na jednohubky, sendviče atd.

 

Při plošném výsevu vystačí balení 500g thruba na plochu 20 m2.

 

Původ hrášku Česká republika.